Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
To breve med skitser. Begge sign. Høst. Oliekridt og tush på papir, monteret på papir. Bladstørrelse 26×18 og 21×14. Uindrammet. (2)
Proveniens: Brevne er sendt fra Oluf Høst til nuværende ejers far.
Midterfold.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
30 bud