2144/​301

Et par George II spejle af mahogni, med lister og ornamenter af forgyldt træ. England, 18. årh.s midte. H. 85. B. 41. (2)

Små finérskader. Spejlglas antagelig 19. årh.; disse med alderstegn.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag