2144/301
Et par George II spejle af mahogni, med lister og ornamenter af forgyldt træ. England, 18. årh.s midte. H. 85. B. 41. (2)
Små finérskader. Spejlglas antagelig 19. årh.; disse med alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag