2045/720
Ubekendt keramiker
Vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med okker og rødbrun glasur med grå elementer. Sign. Schultz 72. H. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud