Ejnar Vindfeldt (f. 1906, d. 1953)
Engelsk setter med et kuld hvalpe i stalden. Sign. E. Vindfeldt 50. Olie på lærred. 45×55.
Udstillet: Foreningen for National Kunst, Charlottenborg, “Ejnar Vindfeldts mindeudstilling” 1953, nr. 101.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017