2110/219
Dansk maler, 19. årh.
“Gevæksthuset ved Toldkammeret mod Ny Port”. Usigneret. Blyant, pen og vandfarve på papir. Lysmål 26×35.
Papiret er gulnet. Minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag