2039/520
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Et par armstole med stel af kirsebær, sæde og ryg med brunt skind. Udført hos P. Jeppesen. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En manglede prop.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud