1950/​343

Tre strøbøsser af sølv. Mester antagelig Nicolai B. Lorentzen, København 1835 m.fl. Østrig-Ungarn samt Danmark. 19.-20. årh. Vægt ca. 322 gr. H. 10,5–19. (3)

Mindre buler, ridser og mærker. Laveste med repareret fodstykke. Mindre skævheder. Delvist graverede.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
750 DKK