1838/1532
En stor og lille kinesisk brush pot “Bitong” af hardwood og huanghuali. 19/20. årh. H. 17/8 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tilføjet 20/9: mindre reparation ved rand af større brush pot (lysere område ved rand).
Varia, 20. september 2018
Vurdering
Hammerslag