1838/​1532

En stor og lille kinesisk brush pot “Bitong” af hardwood og huanghuali. 19/20. årh. H. 17/8 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Tilføjet 20/9: mindre reparation ved rand af større brush pot (lysere område ved rand).

Varia, 20. september 2018

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK