2312/​567

Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)

En samling af otte udstillingsplakater. Offset og litografi i farver. Bladstørrelse fra 76×50,5 til 89,5×59. Uindrammet. (8)

Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.

Det ene har folder over hele bladet, nogle af de andre blade har folder samt håndteringsmærker. Eftersyn tilrådes.

Moderne kunst og design, 21. marts 2023

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK