2445/​180

Fransk olielampe af forgyldt og patineret bronze, mrk. Vernert Successeur de Renaud, Paris. Senere monteret til el. 19. årh. H. 56 cm.

Aldersrelaterede spor. Base med borehuller til montering.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Dette emne er udgået

808896 1.050 DKK
1009699 1.000 DKK