2032/​233

Kinesisk bombeformet røgelseskar af patineret bronze med hanke, Xuande mærke men 17/18. årh. Vægt 1151 gr. H. 9 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Misfarvninger

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag