2032/233
Kinesisk bombeformet røgelseskar af patineret bronze med hanke, Xuande mærke men 17/18. årh. Vægt 1151 gr. H. 9 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Misfarvninger
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag