2119/379
Fransk kaminur af forgyldt bronze, ved urhus siddende kvinde med en vifte, urskive med romertal. 19. årh. H. 42.
Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud