2115/71
Opsats til visitkort af sølv med muslingeformet skål af krystalglas, gennembrudt stamme på rund fodstykke, dekoreret med fabeldyr og papegøje. 19. årh. Vægt inkl. krystalskål ca. 525 g. H. 21,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Skål med flere kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
40 bud