1404/703
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Figurgruppe af stentøj modelleret i form af dromedar samt abe. Dekoreret med sungglasur. Sign. monogram, 20269. Kgl. P. H. 24. L. 36.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud