1346/85
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
“Fra Taormina”. Kystparti med folkeliv på en bjergsti, Sicilien. Sign. C. F. Aagaard. Olie på lærred. 35×61.
Behov for rensning. Minimale afskalninger samt flere krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag