2039/​512

Dansk design

Vægmonteret pejs af jernplader, invendigt med ildfaste tegl, udtag på siden, inkl. askespade, ildrager, askekost samt beslag. H. 76. B. 92. D. 52.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag