2422/877
Dansk møbeldesign
Et par lænestole af formbøjet bøg med svungne armlæn. Sæde og ryg med flet. Udført 1930érne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||