2422/​877

Dansk møbeldesign

Et par lænestole af formbøjet bøg med svungne armlæn. Sæde og ryg med flet. Udført 1930érne. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.600 DKK  

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
813074 4.600 DKK
207608 (Autobud) 4.400 DKK
813074 4.200 DKK
207608 4.000 DKK
813074 3.800 DKK
207608 3.600 DKK
813074 3.400 DKK
207608 3.200 DKK
813074 3.000 DKK