Herrearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model GMT-Master ''Dirty Harry'', ref. 1675. Mekanisk COSC værk med automatisk optræk og dato visning, kaliber 1570. Brun skive med guld ''nipple'' indeks og guld visere. Rolex ''Jubilee'' lænke af 14 kt. guld og stål med foldespænde. Omkreds app. 19 cm. Urets diameter 40 mm. 1971.
Mellemkasse nr. 1675. Bagkasse nr. 1675. Serienummer 2737620. Værk nr. D851398. Foldespænde stemplet ''14k trim U.S.A.''
Rolex læderpose medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 8. december 2021
Ikke solgt