2040/​126

Fem Porche, tre Lamborghini, to Ferrari, to Masta MX-5, to Mustang, BMW, Mclaren, Dodge Viper GT, Audi, MGF og Ford. 20 modelbiler af metal og plast. Mrk. Kyosho, Maisto, Revell, Burago, UT, Hotwheels. Skala 1:18. L. 20–28. (20)

Proveniens: Dansk privatsamling.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mindre defekter og mangler kan forekomme.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK