1840/9595
Andries Dirk Copier (f. Leerdam 1901, d. Wassenaar 1991)
Stor vase af ravfarvet glas. Sign. monogram. Udført hos Leerdam Glasværk, Holland, 1940erne. H. 35.
Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Nogle enkelte minimale afslag på øverste kant.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag