1840/​9595

Andries Dirk Copier (f. Leerdam 1901, d. Wassenaar 1991)

Stor vase af ravfarvet glas. Sign. monogram. Udført hos Leerdam Glasværk, Holland, 1940erne. H. 35.

Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Nogle enkelte minimale afslag på øverste kant.

Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK