2046/824
Skandinavisk design
Lysekrone med ramme af palisander, tre skærme af klart og ravfarvet glas. 1950–60'erne. Skærm H. 20.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 12. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud