895/​83

H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)

“Juletræet hentes”. Sign. H. A. Brendekilde 89. Olie på lærred. 52×74.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

40.000–50.000 kr.

Hammerslag

60.000 kr.