Foto endnu ikke klar
895/83
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
“Juletræet hentes”. Sign. H. A. Brendekilde 89. Olie på lærred. 52×74.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag