2417/337
Fransk maler, 19. årh.
Arbejdende mænd ved vandmølle. Usign. Olie på lærred. 55×46.
Proveniens: ABR auktion 8, lot nr. 164.
Enkelte mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag