2204/177
Dansk maler, 19. årh.
Kystparti med mennesker på bredden og talrige skibe på vandet. Usigneret. Olie på lærred. 69×96.
Dette emne handles i fuldmoms
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud