2143/973
Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)
“Bumling”. Et par standerlamper samt bordlampe af rødlakeret og forkromet metal. Udført og mærket hos Ateljé Lyktan, Sverige. H. 50–120. (3)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
22 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||