11946/19
P. Hertz fad af sølv med profileret, snoet kant. Stemplet. Vægt ca. 510 gr. Diam. 26,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag