1737/1519
To kinesiske figurer af terrakotta i form af hest og mand, dekorerede i farver. Ming 1368–1644. H. 23–26 cm. (2)
Slitage, ridser, reparation på hesteryg muligvis flere reparationer men svært at se, hest med bore huller.
Varia, 14. september 2017
Vurdering
Hammerslag