2447/224
Lille svensk prismekrone med stel af forgyldt messing, seks svungne lysarme, behængt med prismer. Gustaviansk form, 19. årh. H. 76. Diam. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
200972 |