2447/​224

Lille svensk prismekrone med stel af forgyldt messing, seks svungne lysarme, behængt med prismer. Gustaviansk form, 19. årh. H. 76. Diam. 60.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

200972 3.000 DKK