2034/​729

Ubekendt møbeldesign

Spisestue af mahogni bestående af rektangulært udtræksbord med underliggende tillægsplade, ben af forkromet metal samt otte stole af mahogni, sæder med sort skai. H. 72,5. L. 160/220. B. 95. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. En stol med brud/reparation på kopstykke. Fire stole med huller i skai.

Moderne kunst og design, 18. august 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag