Ubekendt maler, 18. årh.
Mytologisk scene med kvinde og dreng i klassiske gevandter. Signeret. Olie på metal. Oval 36×46.
Behov for rensning. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer.