2031/130
Hubert Sattler (f. Wien 1817, d. sst. 1904)
Landskab ved en bjergsø og en større by, antageligt ved Montreux. Sign. E. Grossen. Olie på malepap. 20×27.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag