Foto endnu ikke klar
891/​181

Dansk rokoko chatol af guldstafferet nøddetræ og elmetræ, svungen top rigt udskåret med ornamentik, hvorunder to profilerede døre med spejlglas, underdel med skriveklap bag hvilken små skuffer, hvorunder tre store svungne skuffer, slædeben. 18. årh.s midte. H. 283. B. 234. D. 65.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

250.000 DKK

Hammerslag