2101/2017
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Genève. Automatisk værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere. Senere lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 20 cm. Urets B. 45 mm. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. januar 2021
Vurdering
Hammerslag