2118/1314
Arent Dragsted (f. 1821, d. 1898)
Broche af 14 kt. guld i form af blomstergren prydet med udskåret nefrit, rosakvarts og bjergkrystal. Vægt ca. 19 g. L. ca. 65×45 mm.
Æske medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud