2138/245
Christian Holm (f. København 1803, d. Rom 1846)
Skitse af en jæger til hest drivende sine hunde afsted. Sign. C. Holm 28. April 1841. Olie på lærred monteret på malepap. 15,5×19.
Minimale krakeleringer. Let bulet grundet montering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag