2025/8536
Russisk bæger af sølv, indvendigt forgyldt, facetteret cuppa delvis drevet med blomster i felter, let hvælvet, fliget fodstykke, drevet med blomster i felter. Fodstykke graveret “Zur 25 jährigen Amts.... am 3ien Februar 1844....von CF und GF”. Utydeligt mestermærke, guardein Vladimir Galkin 1842, Riga bymærke, lødighed 84. Vægt 213 g. H. 13.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud