1946/​6034
Sven Brasch: “Danske Kvinders Fredsdag, 24. Juni”. Tryksign. SB. Krukow & Waldorff. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 82×60.

Be­skriv­el­se

“Danske Kvinders Fredsdag, 24. Juni”. Tryksign. SB. Krukow & Waldorff. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 82×60.

Original stand. Undersøgt i ramme.

BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

Sven Brasch (f. Borup, Sjælland 1886, d. Glostrup 1970)

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag