Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Motiv fra serien “Schismes". Sign. Alechinsky, 31/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 33×23.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. En smule falmet i farven.
1142632 |