Bernard Buffet (f. Paris 1928, d. Tourtour 1999)
“Nature morte”. Sign. i trykket Bernard Buffet 53, nummereret i blyant 22/220. Blindstemplet Guilde de la Gravure. Litografi i farver. Lysmål 36×53,5.
Litteratur: Sorlier 23.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
20 bud