1921/17
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930)
Landskab med køer ved en åbred. Sign. H. Brasen 97. Olie på lærred. 62×105.
Krakeleringer og retoucheringer. Nålehuller lags kant efter montering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag