2006/​467

Engelsk skrin af sterlingsølv, indvendigt beklædt med træ, låget graveret med stregmønster og monogram. Mester Thomas William Lack, London 1933. Samt to pilleæsker af sterlingsølv, den ene graveret med monogram og bladornamentik. Mestre William Pugh og Nathaniel Mills, Birmingham. Pilleæsker vægt ca. 36 gr. 19.-20. årh. Skrin H. 4,5. L. 11,5. B. 9. Pilleæsker L. 4 og 5. (3)

Skrin mangler deler, trykket hjørne. Brugspatina, herunder mindre buler, ridser og mærker. Skrin og en pilleæske graveret med monogram.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK