1835/​220

Sign. indisk løber, klassisk design med tre medaljoner, ornamentik, blomster og bladværk på grønlig bund. 20. årh. 355×78.

Pletvis slidt. Slidte frynser. Plettet. Trænger til vask.

Ældre malerier og møbler, 27. august 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag