1947/​259

Et par lysestager, sukkerskål, ligeknækket skål, to glasbakker samt opsats af sølv. Mester A. Michelsen, 1925 m.fl. Danmark m.fl. 19.-20. årh. Vægt ca. 690 gr. H. 5–10. Diam. 8,5–10. Opsats L. 30. (7)

Mindre buler, ridser og mærker. Sukkerskåls låg med trykkede kanter samt enkelte mindre revner. Opsats med defekter og reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag