1633/​879

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“President”. Bordlampe af børstet stål, stander og fødder af grålakeret træ. Udført hos Fog & Mørup. H. 45.

Slør ved skærm. Skærm med buler. Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 16. august 2016

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag