2014/92
Et sæt på tre art nouveau armstole med stel af mahogni, kopstykker udskåret med bladværk, sæder betrukket med sømbeslået patineret læder. Ca. 1900. (3)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Læder med krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag