2046/833
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Bordlampe af klart glas, monteret med skæm af hvid akryl. Model RD 1477. Udført hos Orrefors, Sverige. H. inkl. skærm 52.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 12. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|